Plavecký výcvik

4. září jsme se žáky třetích ročníků absolvovali první z deseti plaveckých lekcí na svitavském krytém bazénu. Výuka je vedena plaveckými instruktory, kteří učí děti při plavání používat správné techniky.
Ti, kteří už plavat umí, svou techniku zdokonalují a posilují své tělo. Ti, kteří zatím plavat neumí, si za využití plaveckých pomůcek postupně zvykají na vodu, učí se správně používat ruce a nohy při splývání a trénují správné dýchání.
Všichni žáci se do výcviku aktivně zapojují a hodiny plaveckého výcviku si užívají. Pokud se objeví nějaký problém, tak s nimi jejich instruktoři pracují přímo ve vodě a pomáhají jim jejich obtíže překonat. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich vstřícné a pohodové jednání při výuce.
Budeme rádi, když se žákům během jejich plaveckého výcviku podaří co nejlépe zdokonalit techniku, neplavcům přejeme, aby si tuto dovednost co nejdříve osvojili, a budeme rádi, když touto aktivitou přispějeme k tomu, že si naši žáci zařadí plavání ke svým oblíbeným sportovním disciplínám.