Prokognitivní a biodynamická světla ve škole

Pan Tomáš Kembitzký, tatínek jedné naší žákyně, který podniká v oblasti osvětlení a elektrotechniky, za námi přišel s úžasnou nabídkou. Poskytl naší škole sponzorský dar ve formě instalace prokognitivního a biodynamického osvětlení jedné z učeben. Tyto speciální světelné zdroje v sobě dokáží v neskutečném souladu skloubit vlastnosti umělého osvětlení s vlastnostmi přirozeného slunečního světla a díky tomu zlepšují lidem výkon, zdraví a celkově život. V místnostech, kde jsou nainstalovány, vytvářejí podnětnější a zdravější prostředí, díky čemuž napomáhají ke zlepšení pracovních či studijních výsledků.
V pondělí 23. ledna proběhla prezentace osvětlení pod taktovkou dvou zajímavých osobností, pánů Hynka Medřického a Daniela Jesenského, kteří publikují své poznatky na sociálních sítích a jejichž příspěvky mají velký mediální ohlas.
Hovořilo se především o tom, jaký vliv má světlo na náš život, kdo je dirigentem biologických hodin, jak je to s uvolňováním melatoninu, který ovlivňuje spánek, a proč je důležitá světelná hygiena před spánkem. Setkání nás obohatilo o řadu nových poznatků a inspirovalo nás k přehodnocení způsobu, jakým vnímáme světelné podmínky kolem nás.

×