Jídelna

Naše jídelna

Naše školní jídelna byla uvedena do provozu v září 1991 a v průběhu let bylo její vybavení neustále modernizováno a doplňováno.

V roce 2019 započala v jídelně a v kuchyni kompletní rekonstrukce, která byla ukončena v lednu 2021.

Jídelna byla vybavena novým nábytkem, nově zde byl vybudován pultový salátový bar, který nabízí saláty, čerstvé či kompotované ovoce, případně dresinky, které si každý může vybrat dle vlastní chuti. Kuchyň získala řadu moderních zařízení a přístrojů a také nové odvětrávání.

O přípravu pokrmů se u nás stará profesionální kolektiv kuchařek a kuchařů. Vytvořili jsme zcela novou koncepci stravy zaměřenou na zdraví dětí a všech našich strávníků. Řídíme se přísnými hygienickými normami a snažíme se dodržovat plnění potravinového koše. Pokud to finanční norma dovoluje, zařazujeme do jídelníčku co nejvíce zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a bio potravin.

K dětem přistupujeme s velkou zodpovědností, stejně jako k dospělým. Jsme velmi rádi, že naše služby využívají i jiní strávníci než žáci a zaměstnanci školy a máme radost, když všem chutná.

Stále se snažíme věnovat novým trendům v gastronomii. Chceme, aby jídlo nebylo jen dobré, to je samozřejmostí, ale také – jak my říkáme – „pro oko“. Pro naše strávníky nabízíme výběr ze tří pokrmů, z nichž jeden je vždy bezlepkový. Neustále zařazujeme nové receptury a využíváme nové postupy. Díky tomu, že je naše kuchyň vybavena konvektomaty, daří se nám připravit dietní a přitom zajímavá jídla bez ztráty vitamínů a živin.

Pro děti nabízíme také svačinky. Pitný režim je samozřejmostí, v současné době navíc využíváme možnost odebírat dotovanou nabídku ovoce, mléka a mléčných výrobků pro žáky školy.

Školní jídelna získala dvakrát za sebou prestižní ocenění Gastrohvězda školních jídelen, které vyjadřuje uznání kolektivům zařízení školního stravování z Pardubického kraje, které se zasloužily o jeho reprezentaci, a jejím cílem je zvýšení prestiže školního stravování, motivace kolektivů těchto zařízení a v neposlední řadě také propagace školního stravování v Pardubickém kraji.

Jedním z kritérií pro získání ocenění je účast v celostátní soutěži o nejlepší školní oběd Nejlepší kuchařka/kuchař roku ve společném stravování. V tomto ohledu ZŠ Svitavy, Felberova 2 v Pardubickém kraji bezkonkurenčně vede, protože mezi nejlepších deset účastníků z celé republiky postoupila již 5x, z toho jednou skončila druhá a největšího úspěchu dosáhla v roce 2020, kdy se svým soutěžním menu (šťavnaté kuřecí minikarbanátky se sýrem a zeleninou s bramborovo batátovým pyré s pečenou zeleninou s bylinkami) naše soutěžící u poroty skutečně zabodovaly a staly se absolutními vítězkami finálního kola.

Pokud máte zájem ochutnat naše obědy, přijďte se podívat, co vše pro naše strávníky nabízíme, rádi vás u nás přivítáme. Těšíme se na vás a přejeme vám DOBROU CHUŤ.

Jméno Funkce Telefon E-mail
Jméno
Miluše Pokorná
Funkce
Pokladní
Telefon
461 534 413
E-mail
skolnijidelna@zsfelberova.svitavy.cz
Jméno
Luboš Popelka
Funkce
Vedoucí školní jídelny
Telefon
461 534 413
E-mail
skolnijidelna@zsfelberova.svitavy.cz

Interiér jídelny

×