Olympijský víceboj

23.9. 2014 se naše škola zaregistrovala v projektu Olympijský víceboj, který je zaměřený na žáky základních škol a který bude probíhat po celý školní rok.

Žáci dostanou analýzu sportovních předpokladů a do sportování s nimi se zapojí slavní olympionici (Vavřinec Hradilek, Veronika Vítková, Mirka Knapková, David Svoboda, Markéta Sluková, Kristýna Kolocová, Ondřej Bank, Tomáš Verner, Martina Sáblíková, Český klub olympioniků).

Děti budou soutěžit v osmi disciplínách, které otestují jejich fyzické schopnosti – rychlost, hbitost, ohebnost, silovou rovnováhu, vytrvalost, výbušnost a sílu. Olympijský víceboj je otevřený pro všechny žáky základních škol, zapojit se mohou i děti s nejrůznějšími hendikepy, které si mohou zvolit disciplíny, které jsou pro ně vhodné. Výkony žáků s hendikepem se nezapočítávají do celkového hodnocení, nemohou tedy zhoršit celkový výsledek školy.

V každém pololetí zavítají sportovci na 29 nejaktivnějších škol napříč regiony a kategoriemi v rámci Olympijských hlídek nebo Tréninků se sportovci. Olympijské hlídky vyrazí do škol už během listopadu a v rámci hodinového programu si děti s olympioniky zasportují, nebude chybět ani beseda, autogramiáda a společné focení.

Děti, které splnily všech osm disciplín, budou moct v každém pololetí získat sportovní vysvědčení, tedy analýzu svých fyzických schopností s tipy na cviky, které jim pomohou zapracovat na jejich slabinách, a následné určení pohybového typu a doporučení vhodných sportů a oddílů v jejich okolí. Díky tomu si budou moct vybrat sport, pro který mají předpoklady a který by je mohl bavit.

Učitelé obdrží analýzu třídy. Pokud se plně zapojí nejméně polovina třídy, dostanou tipy, na co by se mohli zaměřit v hodinách tělesné výchovy. Nejlepší školy získají na konci ročníku finanční odměnu. Za rychlou registraci dostane navíc prvních 500 škol (35 v každém kraji a 10 dalších podle času přihlášení) startovní sety se sportovním vybavením.

Pro nejmladší děti z prvních až třetích tříd bude připravena Sportovní žákovská knížka s postavičkami Čtyřlístku s nabídkou sportovních úkolů pro mimoškolní činnosti. Součástí Olympijského víceboje bude projekt Odznak všestrannosti olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho, který rozšiřuje nabídku sportovních disciplín pro nejtalentovanější žáky druhého stupně (pro oba projekty je společná registrace a čtyři disciplíny).

Více informací naleznete na www.ceskosportuje.cz.

Chci znát další spolupráce

Zpět
×