Polytechnická učebna

V roce 2018 byla díky integrovanému regionálnímu operačnímu programu zbudována z bývalého školnického bytu zcela nová polytechnická učebna, která slouží především jako zázemí pro výuku pracovní i výtvarné výchovy, pracovních činností a informatiky, ale v odpoledních hodinách také pro potřeby zájmových kroužků zaměřených na řemeslné práce a robotiku, která je podle nového Rámcového vzdělávacího programu nově součástí předmětu Informatika. Skvělé praktické využití pro učebnu našli také naši deváťáci, kteří si zde pomocí sítotiskového karuselu vyrobili originální absolventská trička a mikiny.

Učebna je rozdělena na výrobní a technologickou část a je vybavena nejen potřebným dílenským nářadím, ale také řadou moderních technologických přístrojů, jako jsou 3D tiskárny, vysokofrekvenční laser, 3D skener, CNC frézka, řezací plotr, vyšívací stroj, šicí stroje a další.

Vybavení pro robotiku můžeme nabídnout žákům všech věkových kategorií, k dispozici jsou např. Bee-boty, M-boty, Lego Education Wedo, Lego Mindstorms a řada dalších. Pro rozvoj kreativity žáků slouží např. airbrush, který se používá k nástřiku barev, bigshot, který lze využít k vyřezávání či vytlačování různých motivů do papíru pomocí speciálních šablon či již zmiňovaný sítotiskový karusel k potisku textilií.  

Otevřely se nám tak nové možnosti výuky, díky kterým můžeme oživit stávající osnovy a přizpůsobit je nejnovějším trendům.

Velmi důležitým krokem bylo zbudování výtahu, který vznikl současně s učebnou a který umožnil bezbariérové zpřístupnění vyšších pater budovy školy.

×