Sportuj ve škole

Naše škola se od 1. 1. 2019 zapojila do projektu „Sportuj ve škole“, navazujícího na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, který probíhal dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol z celé České republiky. Od 1. září 2018 zajišťuje projekt Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.

Během lekcí „Sportuj ve škole“ se v rámci hodin sportovní zábavy navzájem poznávají děti z družiny. Starší cvičenci se pravidelně setkávají s těmi mladšími a společně se učí novým dovednostem i hrám. Díky projektu se tak celkově zlepšují vztahy mezi dětmi.

Prostřednictvím her a zábavných sportovních aktivit rozvíjí školáci a školačky své všestranné pohybové dovednosti. Nezáleží na talentu, ani výkonnosti – nejdůležitější je chtít se se spolužáky a kamarády bavit pohybem. Zapojit se tak může úplně každé dítě!

I pro toho nejzkušenějšího cvičitele bude projekt „Sportuj ve škole“ zábavnou výzvou. Povede totiž hodiny s různě starými dětmi, které mají rozdílné pohybové nadání. Hodinový program si bude vymýšlet a upravovat sám podle toho, co jeho malé „cvičence“ nejvíce baví. Inspiraci přitom může hledat v ověřené metodice a také ve videích z hodin „Sportuj ve škole“, které již na školách proběhly.

 

Chci znát další spolupráce

Zpět
×