Dopravní soutěž

Dne 27. 5. 2014 proběhlo ve Svitavách okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, rozdělené do dvou kategorií. Z naší školy byli nominování žáci, kteří nejlépe splnili školní testy z dopravní výchovy. Za mladší žáky to byla Anna Faltýnková, Adéla Valešová a David Kyncl z 5. ročníku a Ondřej Zeman z 6. ročníku, za starší žáky Kateřina Klusáková z 6. ročníku, Martin Valach, Zdeněk Fiala a Michaela Koutná z 8. ročníku.

Soutěž nebyla vůbec jednoduchá. Každý musel projít čtyřmi disciplínami – zvládnout náročnou jízdu zručnosti, jízdu na dopravním hřišti za dohledu dopravního policisty, dopravní testy a úkoly ze zdravovědy.

Naše celkové výsledky byly více než potěšující. Velkou radost nám udělali především mladší žáci, kteří se ve své kategorii umístili v konkurenci dalších jedenácti družstev na krásném druhém místě.

Starším žákům vynesla jejich snaha páté místo. Všem účastníkům bychom chtěli velmi poděkovat za vzornou přípravu a výbornou reprezentaci naší školy.