DRUŽINA

Školní družina ve škole působí v oblasti zájmového vzdělávání dětí. Naším cílem je smysluplně naplnit volný čas dětí a vybavit je množstvím námětů, nápadů a her pro jejich volný čas doma.

Zařazujeme odpočinkové činnosti, jako jsou stolní a společenské hry, relaxační chvilky a hry s hračkami. Naše školní družina je velmi dobře vybavena stolními hrami, stavebnicemi i dalšími hračkami.

Zabýváme se také estetickými a pracovními činnostmi. V této oblasti nás zaujala možnost tvoření z odpadových materiálů a práce dětí je možno třikrát ročně obdivovat na výstavce, kterou pořádáme v přízemí budovy. Také se společně s třídami podílíme na výzdobě vestibulu svitavské nemocnice.

Stranou nezůstávají ani sportovní a pohybové aktivity. K dispozici máme tělocvičnu školy a sportovní areál, kde každoročně pořádáme Atletický trojboj a soutěž ve skákání přes švihadlo Skokan roku.

Také se rádi bavíme, takže se již stala tradicí Vánoční besídka, které předchází společné zdobení vánočního stromku vlastnoručně vyrobenými ozdobami. V únoru organizujeme u dětí velice oblíbený karneval.

Snažíme se, aby činnost družiny byla co nejrozmanitější a každé dítě si v ní našlo „to svoje“.