Žák roku 2017

Dne 28. 6. 2017 proběhl v nově zrekonstruované obřadní síni ve vile Městského úřadu ve Svitavách další ročník slavnostního oceňování nejlepších žáků města Svitavy. Za naši školu byla nominována Alexandra Fialová z IX. A, která během své školní docházky reprezentovala školu v nejrůznějších výtvarných, recitačních, literárních, přírodovědných a jiných soutěžích. 

Její největší zálibou je malování a kresba. Zhruba od svých 10 let se účastní různých výtvarných soutěží, ve kterých kromě ocenění na předních pozicích získávala uznání odborníků. Mezi její největší úspěchy patří  například nominace do celorepublikové soutěže Zlatý oříšek, umístění v regionální soutěži Voda štětcem a básní VIII, umístění v regionální soutěži Pardubické střípky, umístění v celorepublikové soutěži pořádané Českým zahrádkářským svazem, ocenění Laureát výtvarného salonu královských věnných měst v kategorii 11 – 15 let, hejtmanská cena v regionální soutěži Pardubického kraje, umístění v regionální soutěži Aktivní stáří očima dětí, umístění v regionální soutěži Pardubického kraje Po stopách dobrovolníků nebo umístění v okresní soutěži Mladý módní tvůrce.

Její další vášní je divadlo, kterému se věnuje od svých 8 let. V současné době působí v dramatickém kroužku ZUŠ Polička, se kterým pod vedením Mgr. et MgA. Veroniky Hrčkové nastudovala spolu s ostatními členy divadelní představení Žena v průběhu století, jehož premiéra proběhla koncem května na prknech Tylova domu v Poličce.

Ve škole patří Saša mezi výborné žáky a po celou dobu prospívá s vyznamenáním nebo velmi dobře. Po úspěšném složení talentových zkoušek byla přijata na prestižní Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor Grafický design. V rámci přijímacího řízení obsadila mezi všemi účastníky 2. místo.

Do budoucna přejeme hodně dalších studijních úspěchů!